Українська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Використання інформаційно-комп'ютерних тегнологій на уроках математики

alt

 Телеурок для учнів 3 класу підготувала та провела вчитель вищої категорії Наталія Миколаївна Сахно.

altalt


Тема:
  Письмове віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд. Творча робота над задачею.



Мета: Ознайомити учнів з прийомом письмового віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на три дії; розвивати пам’ять,мислення, увагу, виховувати організованість.                                                                



 Хід уроку

1.Організація дітей

 

-Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

 

-У нас у класі гості,поверніться,привітайтеся з ними.

Ми вам раді,добрі люди,

І вітаєм щиро вас,

То ж запрошуєм ласкаво на урок у 3 клас.

 

-Зараз сядуть лиш дівчатка, а за ними і хлопята.

Побажаємо удачі, за роботу в добрий час.

 

-Чи любите ви дивитися телевізор?

-Який канал найбільше подобається?

-Який канал підходить до уроку математики ?

(1+1)

II Повідомлення теми; завдань уроку

  Канал 1+1 склав програму телепередач на сьогодні:

1.Ранкова зарядка

2.Тема дня.Теледебати

3.Бізнес-канал (нова тема)

4.Музична пауза. (фіз..хвилинка)

5.Розважальна програма «Цікавий світ задач»

6.Актуальне інтервю 

III Актуалізація опорних знань.

1.Ранкова зарядка. Усний рахунок

1.Записати числа, у яких

9 сот, 7 дес, 1 од;

4 сот, 7 од;

7 сот, 8 дес;

2.Записати цифрами числа:

Шістсот шістнадцять

Чотириста сорок

Триста дев’яносто

Сімсот п’ять

3.Записати число, що стоїть попереду 200, наступне за 379, сусідів числа 500

 

2.Тема дня. Теледебати.

Повідомлення теми і мети уроку.

-Сьогодні ми продовжуємо роботу над письмовим відніманням трицифрових чисел,а саме,письмовим відніманням трицифрових чисел з переходом через розряд. Це дуже важлива і потрібна тема!

Математику називають Царицею наук. А секрет дружби з нею у прислів’ї, яке зашифроване.

Щоб здогадатися, що то за прислів’я розв’яжіть приклади:

130-70=            без                   60

60+230=           нема              290 

290-140=          труда           150

150+430=         плода         58

-Тепер розставте числа у порядку зростання і прочитайте прислів’я.

-Що означає прислів’я?

(Нічого в житті не можна досягти, якщо не докласти зусиль.)

-Отже,девіз нашого уроку:

Працюй наполегливо,швидко,старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.

 

-Пригадайте компоненти дії віднімання.

-Що необхідно зробити, щоб дізнатися на скільки одне число більше або менше.

-Яку дію ховають вислови: «менше на…», «всього разом…»,

-Гра з м’ячем    «Рахуй-Відповідай»

3.Бізнес канал

I а)Вивчення нового матеріалу

    

-Починаємо віднімання від одиниць.Від 5 відняти 7 ми не можна.Беремо один 1 дес та 5  од., буде 15 од.Від 15 од. відняти 7 од. буде 8 од.Записуємо під одиницями.Переходимо в десятки.Тут вже не 4 дес,а 3 дес.3 дес. відняти 1 дес. буде 2 дес.,записуємо під десятками.Від 9 сот. відняти 2 сот. буде 7 сот.Записуємо під сотнями.

 Отримали 728.

б) Первинне закріплення

791-254=                              383-127=

 

II) а)Вивчення нового матеріалу

 

676-394

-Починаємо віднімання від одиниць.Від  6 од. відняти 4 од. буде 2 од.Записуємо в розряд одиниць.Переходимо в десятки:від 7дес. не можемо відняти 9 дес.,позичаємо в сотнях 10 дес. 7 дес. та 10 дес.-це вже 17 дес. надписуємо.6 сот. забрати 1 сот. буде 5 сот. надписуємо.Тепер можемо віднімати далі:17 відняти 9 буде 8-пишу під десятками,5 відняти 3, буде 2-пишу під сотнями.

Отримали 282

 

Б)Первинне закріплення:

 

954-271=              729-195=

 

 

III Закріплення вивченого

с. 104 № 670 (4 учня біля дошки)

429-175=254     556-382=174    808-235=573    735-254=481

4 Музична пауза (фізхвилинка)

А) Поміж смерекових лап, сумний дощик кап-кап-кап.

Де сучок давно засох, виріс сірий мох, мох, мох.

Де листочок до землі прилип, витягнувся гриб, гриб, гриб.

Б) Зарядка для очей.

5. Розважальна програма «Цікавий світ задач»

1) Задача № 670

Ч.- 350р.

К.-70р.

Питання: На скільки менше років живе кит, ніж черепаха?

На скільки більше років живе черепаха, ніж кит?

Скільки років разом живуть черепаха і кит?

Самостійний розв’язок задачі.

2) Задача № 671

А) -Як ви думаєте, чи потрібна допомога дорослим? А чому?

-Яку допомогу можуть надати учні 3 класу?

Б) –Самостійно прочитайте задачу.

- Про що йдеться мова?

-Хто допомагав мамі садити кущі полуниць?

-Скільки кущів посадила мама?

- Що сказано про кущі, які посадила Оленка?

-На що вказує число 650.

-Знайдіть і зачитайте запитання до задачі.

В) складання короткого запису.

-         Чи можемо ми відразу знайти скільки кущів залишилось посадити?

-         Чи можемо знайти скільки кущів посадили разом мама і Оленка?

-         Як знайти скільки кущів посадила Оленка. Чому?

-         Як знайти скільки кущів посадили мама й Оленка разом?

-         Як знайтим скільки кущів залишилось посадити?

-          

6. Актуальне інтерв’ю

- Чи сподобався урок? Що саме?

- З чого починаємо віднімання трицифрових чисел?

- Знайдіть і виправте помилки:

 

872-248=634        519-163=456